Як стало відомо, згідно нового рішення міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ, спорудження сходинок і порогів при будівництві житла тепер буде необов’язковим. Це пояснюється необхідністю підвищення комфорту для інвалідів та людей похилого віку. Таку інформацію в соцмережі Facebook подав на своїй сторінці Лев Парцхаладзе, який займає посаду заступника міністра з регіонального розвитку. Як вказано на його сторінці, такі зміни планується внести до ДБН 2018 року.
На сьогоднішній день в Державних будівельних нормах вимагається щоб рівень підлоги будівлі був не менш ніж на 15 см вищим за рівень тротуару. Такі будівлі є вкрай незручними для маломобільних груп населення, людей похилого віку та інвалідів. Такими словами пояснив нововведення заступник міністра.
Чому ж протягом десятків років підлоги житлових та інших будинків були підняті вище відносно рівня тротуару? Це пояснюється потребою у відведенні дощових і талих вод від будівлі. Сьогодні вже існують досконалі технології, які забезпечують надійний захист приміщень від вологи без підняття рівня підлоги. Як повідомив заступник міністра, вже найближчим часом зміни будуть внесені до будівельних норм і через три місяці вступлять в силу. Таке вдосконалення нових державних будівельних норм планується на кінець літа цього року. Міністерство регіонального розвитку повідомило навіть дату внесення змін, вказавши 1 вересня 2018 року.
Крім цього відомо, що в нових ДБН буде обмеження щодо висоти будинків (блакитні лінії), відповідні обмеження забудови зелених зон (зелені лінії) та обмеження висотності споруд вздовж основних магістралей та автомобільних шляхів на території особливо важливих міст з метою безпечної евакуації населення. Нововведення до будівельних норм будуть стосуватись також кількості поверхів житлових будинків та щільності розташування споруд. Наприклад, якщо в населеному пункті проживає не більше 50 тисяч людей, будувати будинки можна буде лише до трьох поверхів. При кількості населення від 100 до 150 тисяч допускається будувати до 9 поверхів, і лише в мегаполісах буде дозволено споруджувати двадцятиповерхові та вищі будинки. Заборонено буде виділяти місце для паркування авто на тротуарах і дорогах, поблизу житлових комплексів. Перевага буде надаватися спеціально виділеним стоянкам, що розташовані не менш ніж за 300 метрів від житлових будинків, а також підземним гаражам.