Як швидко знайти покупця на квартиру?

Автор | 11.02.2018

як швидко продати старе житло Старі квартири у нашій країні поступово падають в ціні. Це відбувається тому, що кількість новобудов стрімко зростає. Крім цього, в так званих хрущовках встановити прилади для обліку витрати газу, електроенергії та води буває досить проблематично. Інженерні мережі в такому житлі вже відслужили свій ресурс, водопровідні та каналізаційні труби у таких квартирах часто бувають в аварійному стані, що пов’язано з необхідністю додаткових витрат на їх заміну. Тож як швидко знайти покупця на квартиру в старому будинку?

Враховуючи те, що попит на старе житло вторинного ринку нерухомості в Україні, що збудоване більш ніж 25 років тому, значно зменшився, на сьогоднішній день продати стару квартиру в панельному будинку або хрущовці стає все складніше. Справа в тому, що бажаючих придбати таке житло зараз майже втричі менше, ніж продавців старих квартир. Та й взагалі більшість людей, які розглядають на ринку нерухомості пропозиції, взагалі не враховують такі варіанти покупки. Навіть на цікаві для багатьох покупців “сталінки” попит суттєво зменшився через швидку забудову великих міст. Тому швидко продати стару квартиру на сьогоднішній день досить складно.

Для того, щоб покупець віддав перевагу старій квартирі, його необхідно зацікавити вигідною ціною або рядом позитивних факторів, які слід підкреслити і виділити. Такими перевагами будуть, наприклад, хороше транспортне сполучення, хороший район міста, вид з вікон житла і внутрішній інтер’єр (стан) приміщень. Тобто, реально можна змінити лише останній пункт – стан житла, зробивши перед продажем якісний ремонт.

Для чого ремонтувати житло перед продажем?

Перед тим, як почати ремонт старої квартири, необхідно звернути увагу на ряд тенденцій.

▼ Такий ремонт старого житла виконується не для того, щоб підвищити ціну, а для того, щоб швидше знайти покупця. Як свідчить статистика на сьогоднішній день кількість пропозицій на одного покупця нерухомості становить близько 30-40 квартир (будинків). І це на ринку первинної нерухомості. Що стосується старих квартир, на одного покупця припадає від 60 до 80 пропозицій.

Тому потрібно врахувати, що під час продажу всі витрати на ремонт компенсувати не вдасться. І якщо, скажімо, на ремонт квартири було затрачено 2 тисячі доларів, додавати до вартості квартири цю суму не рекомендується, адже такі вкладення ніколи не окупляються. Єдиним винятком може бути лише дуже вдале розташування будинку.

▼ Продавець квартири повинен уявити свого потенційного покупця. Варіантів тут може бути декілька. Так, скажімо, поблизу станції метро квартиру можуть придбати батьки студента або люди, що купують житло для здачі його в оренду. Кількість бажаючих придбати квартиру на околиці міста значно менша. Таке житло зазвичай розглядають люди, що поблизу проживають, або покупці з більш скромним доходом. Тому якість обробки такої квартири повинна бути відповідною. Якщо мова йде про панельний будинок, робити дорогу венеціанську штукатурку задля продажу немає сенсу, адже така обробка не буде цінитися покупцем. Він буде в любому випадку намагатися опустити ціну до сердньоринкової вартості або навіть ще нижче.

▼ Потрібно врахувати, що близько третини від загальної кількості покупців взагалі віддають перевагу житлу без ремонту, бажаючи потім самостійно вкладатися в обробку приміщень на свій смак. Однак, майже кожен другий покупець старої квартири розглядає пропозиції на ринку нерухомості, бажаючи після покупки відразу поселитися і робити ремонт поступово. Що стосується бажаючих купити квартиру з ремонтом “під ключ”, їх на сьогоднішній день не більше двадцяти відсотків. Якісно відремонтована квартира цікава для покупця лише в тому випадку, якщо її виставляють на продаж по розумній ціні.

Як робити ремонт квартири для продажу?

Оцінювання квартири, як не дивно, починається завжди з під’їзду. Тут покупець отримує перше враження про житло. Тому не завадить навести “марафет” на своєму поверсі, пофарбувавши стіни та вкрутивши у світильник лампочку. Крім цього, потрібно максимально привести у порядок ліфт при його наявності. Якщо плитка на сходовій площадці пошкоджена або витерта, є сенс купити недорогу плитку та відремонтувати підлогу на своєму поверсі. Справа в тому, що значна кількість людей після того, як побачать жахливий стан під’їзду. втрачають інтерес до квартири ще до того, як її оглянуть. Навіть якщо такий ремонт під’їзду виллється у 300-400 доларів, його потрібно все-таки зробити, адже це значно підвищить ймовірність продажу. Та й потім не доведеться суттєво опускати ціну при торгуванні з покупцем. При виборі двох з однаковими характеристиками квартир покупець звичайно віддасть перевагу тій, що в кращому під’їзді.

Наступне, на що слід звернути особливу увагу – надійні якісні вхідні двері, нові вікна, радіатори опалення і сантехніка. Додатковим плюсом буде зручна розводка електромережі всередині кімнат. На все це потрібно буде затратити додаткові кошти, але перераховані елементи квартири зазвичай не суттєво впливають на особисті смаки покупців, адже тут не йде мова про вибір шпалер або колір обробки стін. Однак, після купівлі такого житла людина економить значні кошти на подальшому ремонті, а це усвідомлює будь-який покупець.

При ремонті квартири “під ключ” з метою її продажу важливо не “перегнути палицю”. Справа в тому, як стверджує значна кількість ріелторів, такий ремонт зазвичай рідко вдається “під смак” покупця. І якщо він буде не дуже вдалим, покупець просто не буде враховувати його у вартість квартири, бажаючи переробити все на свій лад. Іншими словами, ремонт в старому стилі або виконаний без смаку нікому не потрібен. Це будуть даремно витрачені гроші.

Продавець квартири повинен реально оцінити свої фінансові можливості і дизайнерські здібності. Наприклад, у старій квартирі, яка знаходиться в будинку на околиці міста, достатньо буде зробити мінімальний чорновий ремонт і очистити від всього лишнього. Тобто, старі меблі слід винести, стіни очистити від шпалер, з підлоги видалити старе зношене покриття і залити нові рівні стяжки. Крім цього потрібно пофарбувати труби, вирівняти шпаклівкою і поґрунтувати стіни, вимити вікна та в розумних межах відремонтувати сантехніку. Адже коли потрапляє покупець в квартиру, в якій 25 років ніхто нічого не ремонтував, де присутній затхлий неприємний запах, бажання купити таке житло значно зменшується.

На закінчення залишається додати, що дорогий ремонт з сучасним дизайном у старій квартирі доцільно робити тільки тоді, коли вона знаходиться в центрі міста. Бажаючих купити житло з ремонтом “під ключ” в престижному районі буде досить багато. Тобто, дорогий ремонт в такому випадку може зіграти позитивну роль.