В яку нерухомість Львова варто інвестувати гроші?

Автор | 15.04.2018

купити нерухомість у Львові Львів завжди був привабливим містом для ріелторів та інвесторів, що вкладають гроші в нерухомість. Це пояснюється рядом факторів. В першу чергу Львів є одним з декількох міст, які кожен рік відвідує величезна кількість туристів з різних країн. Крім цього, у Львові значно легше знайти роботу, ніж в багатьох інших містах і обласних центрах Західної України. У Львові можна започаткувати успішний бізнес у сфері торгівлі або виробництва, адже ресурсів для цього у місті, де проживає мільйон людей, більш ніж достатньо. Тож вирішуючи, в яку нерухомість Львова варто інвестувати гроші, потрібно спочатку розглянути як варіант покупку квартири.

Купівля квартир у центрі Львові – інвестиції в бізнес

Перед тим, як купити квартиру у Львові, люди часто заздалегідь планують способи її облаштування. І не важливо чи це буде житло, придбане на вторинному ринку, чи квартира в новобудові – людина завжди хоче досягти максимального комфорту, щоб можна було відпочивати і приймати гостей. Виникає питання вибору району, в якому знаходиться квартира. Звісно в центрі Львова вартість житла буде значно вищою, ніж у віддалених районах або десь на околиці міста. І хоча квартири в центрі Львова більш дорогі, вони мають суттєву перевагу над аналогічним житлом в спальному районі міста.

Яка ж перевага квартир у центрі Львова повинна зацікавити інвестора? Як згадувалось вище, Львів – культурний та історичний центр, що відвідується десятками тисяч туристів щорічно. При цьому заможні гості міста часто бажають взяти в оренду на тиждень або місяць квартиру, що знаходиться поблизу історичних пам’яток, музеїв, театрів та інших цікавих місць. Крім цього, туристи, особливо іноземці, звертають особливу увагу на інтер’єр житла, який повинен бути в старовинному стилі. Це особливо ціниться при визначенні вартості оренди квартири. Отже, якщо в центрі Львова купити квартиру в старому будинку і створити особливий дизайн приміщень, дохід від оренди буде значно вищий ніж, скажімо, від двохкімнатної квартири в хрущовці десь на околицях міста.

З іншого боку серед гостей міста трапляється багато цінителів такого стилю як Лофт або Хай-Тек. Створити дизайн у відповідному стилі можна без особливих грошових витрат, якщо трохи попрацювати самостійно і залучити досвідченого дизайнера. Якщо ж у квартири високі стелі, можливості оформлення інтер’єру в стилі Лофт і Хай-Тек значно розширюються. Таке житло буде приваблювати своєю неординарністю заможних гостей з різних країн, а це в свою чергу відіб’ється на заробітку від оренди. Хорошим рішенням буде і купівля квартири в новобудові поблизу центру Львова, адже сучасні дизайнерські рішення дозволять оформити кімнати під будь-який стиль.

Дача біля Львова – інвестиція в здоровий спосіб життя

Всі мешканці Львова та інших великих міст України мріють провести відпустку на дачі або у власному будинку за містом, де завжди чисте повітря і затишок. Тому купити дачу біля Львова можна назвати інвестицією в здоровий спосіб життя. Але як вибрати об’єкт для покупки і при цьому не попасти в руки шахраїв? Щоб уникнути багатьох неприємностей при виборі дачного будинку і земельної ділянки слід знати декілька типових правил.

Перед почати пошук дачі для покупки важливо запам’ятати декілька нюансів. Спочатку слід визначитись, чи потрібна просто земля за містом чи заміський будинок. Потім обирається розташування – напрямок за містом, в якому бажано придбати нерухомість. Для цього бажано відвідати відповідний регіон і поцікавитись в місцевих мешканців або власників дач про всі позитивні та негативні моменти, що існують в даній місцевості. В першу чергу до уваги слід взяти наявність газопроводу, електроенергії та водопроводу. Хоча воду при бажанні можна буде видобувати самостійно, з власної свердловини, це потягне додаткові витрати, які в даний момент недоцільні. Від перерахованих комунікацій в цілому буде залежати комфорт при проведенні відпустки на дачі.

Для пошуку нерухомості за містом можна залучити й фахівців спеціальних агентств. Таким чином необхідна ділянка і будинок за містом будуть знайдені значно швидше, але потрібно буде за це заплатити відсоток від загальної вартості майна, що купується. Крім цього, більшість ріелторів надають додаткові послуги щодо оформлення документації на нерухомість, а це дозволить зекономити багато часу. Слід також нагадати, що основним документом, який повинен бути у власника дачної ділянки, це свідоцтво права власності на землю. Без цього купувати дачу за містом не варто.

Однокімнатні квартири Львова – чому вони найбільш популярні?

Як свідчать дані статистики ринку нерухомості Львова, максимальний попит в 2018 році спостерігається на компактне житло класу “економ”, а саме на однокімнатні бюджетні квартири. Слід додати, що порівняно з минулими роками таке житло розкуповується значно швидше. З чим пов’язаний такий вибір інвесторів? Чому саме дешеве бюджетне житло привертає увагу покупців?

Як відомо, багато жителів Східної України за останні п’ять років переїхали жити на Західну Україну з проблемних східних регіонів, що на разі окуповані Росією. При цьому з зони конфлікту в першу чергу виїхали заможні жителі та бізнесмени, продавши свою нерухомість та бізнес. Значна частина цих людей оселилась у Львові та в наближених регіонах. Купити дорогу квартиру з великою площею можуть далеко не всі ці люди і бюджетне власне житло на разі є найвигіднішим варіантом. Крім цього, багато львів’ян і жителів області працюють в Польщі та інших країнах Європи, де є можливість заробити на власну квартиру в максимально короткі терміни. Тому невеличкі комфортні однокімнатні квартири навіть у віддалених від центру районах Львова розкуповуються в першу чергу, адже їх вартість доступна для багатьох заробітчан і переселенців. Додамо, що станом на початок 2018 року ціна однокімнатної квартири становить 15 – 18 тисяч доларів США.

В ногу з попитом йдуть і забудовники Львова. Якщо раніше вони споруджували в основному будинки з плануванням під двокімнатні і трикімнатні квартири, то зараз значна доля припадає на так звані квартири-студії та однокімнатні квартири класу “економ”. Щодо трикімнатних квартир і квартир з більшою кількістю кімнати, їх кількість в новобудовах значно зменшилась. Лише двокімнатні компактні квартири, як і в минулому, утримують свої позиції на ринку нерухомості Львова.