У Лондоні стрімко дешевшає елітне житло

Автор | 26.05.2019

ціни на елітне житло в Лондоні падають Ціни на елітні будинки і квартири в британській столиці падають вже майже чотири роки поспіль на тлі підвищення податків, боротьби з відмиванням грошей і надлишку нової пропозиції. Невизначеність навколо Брексіта погіршила ситуацію.

Ціни на житло в найшикарніших районах Лондона почали падати ще влітку 2015 року – про це повідомив Knight Frank. Зменшення цін триває вже майже 45 місяців – це у чотири рази довше, ніж під час глобальної фінансової кризи – таке порівняння опублікувало агентство Bloomberg.

Однак саме падіння не таке стрімке, як було раніше. У сегменті преміум-нерухомості ціни впали приблизно на 12,9 % з серпня 2015 року – за даними Knight Frank. Це можна порівняти зі зниженням на 22,3 % під час фінансової кризи, і на 20,7 % на початку 90-х років минулого століття.

Кількість непроданих об’єктів елітного класу, що будуються сьогодні у столиці в березні 2019 року досягла рекордного рівня. Перипетії переговорів щодо Брексіта посилили проблеми на ринку нерухомості. Продовження тимчасово відвернуло найгірші потенційні наслідки, пов’язані з безладним виведенням коштів, включаючи падіння цін на житло на 30 %, згідно з найгіршим сценарієм Центробанку Англії. Але такий «перепочинок» не дуже до вподоби забудовникам і власникам, які з нетерпінням чекають закінчення невизначеності.

Попит з боку зарубіжних покупців частково знизився через політичну невизначеність Великобританії – це підтверджує заява British Land. Зміни в правилах з податку на приріст капіталу при продажу нерухомості також налякали інвесторів з-за кордону. Експерти схильні до думки, що без розв’язання політичної кризи в покупців буде недостатньо стимулів зробити рішучі кроки, навіть якщо на елітне житло у Лондоні будуть надаватись хороші знижки.

Продаж будинків у найдорожчих районах Лондона зменшився до найнижчого рівня за шість років у перші три місяці цього року. І це не дивно, адже покупці готувалися до виходу Великобританії з Європейського союзу, що був запланований на кінець березня 2019 року. Згідно з офіційними даними LonRes, ціни на житло вартістю до 2,3 мільйони євро в основних районах столиці максимально зменшились за десятиліття вже протягом першого кварталу цього року.