Що потрібно знати для правильного вибору забудовника?

Автор | 09.12.2017

що потрібно знати для вибору забудовника Купівля власної квартири або приватного будинку є на сьогоднішній день важливим питанням для всіх громадян України, починаючи від жителів великих міст і закінчуючи мешканцями невеликих райцентрів. При цьому дуже рідко можна знайти бажаючих, які хочуть купити житло і мають для цього необхідну кількість грошей. Якщо ж відкладати щомісяця частину заробітної плати, враховуючи швидкий ріст вартості всіх побутових та інших товарів, чекати на таку дорогу покупку доведеться багато років.

Залишається тільки один реальний спосіб вирішити питання – купити житло в розстрочку. Люди, які обирають саме цей шлях, повинні повністю усвідомити високу відповідальність, яку вони беруть на себе. Тому необхідно в першу чергу взнати якомога більше корисної інформації про те, як вигідно оформити розстрочку на квартиру, щоб в майбутньому було легко сплатити забудовнику її вартість. Тобто, необхідно піти шляхом найменшого ризику при максимальній ефективності.

Основне питання, яке потрібно одразу вирішити майбутньому покупцеві квартири, – купувати житло на вторинному чи первинному ринку нерухомості? На даний момент статистика вказує, що розстрочка на квартири і будинки вторинного ринку нерухомості Києва та інших міст є значно вигіднішою, ніж купівля нового житла. Тим не менш, не все настільки просто, як нам здається на перший погляд. Дуже часто на покупця квартири чекають невидимі завади, серед яких найпоширенішими є проблеми з документами на квартиру, приховані вади будівлі або приміщень, наявність заборгованості по комунальних платежах, незазначене в проекті квартири перепланування, яке було здійснено без дозволу, а також цілий ряд інших негараздів. Тому з іншого боку нова квартира від забудовника в розстрочку вважається менш ризикованим варіантом покупки, якщо вміти правильно вибрати забудовника.

Основні принципи вибору забудовника

▼ Потрібно обрати компанію, в якої вже є відповідний імідж на ринку нерухомості, досвід роботи, хороша репутація та необхідний перелік фізичних і юридичних реквізитів.
▼ Слід впевнитися, що договір про розстрочку (або пайову участь) складений без порушень, відповідно до чинного законодавства.
▼ В договорі про розстрочку має бути зазначена точна ціна квартири, повний опис та конкретний строк передачі житла власнику (покупцю).
▼ При купівлі квартири в період, коли будівництво щойно на початковій стадії, можна значно зекономити гроші, адже початкова вартість квадратного метра є завжди мінімальною.
Нову квартиру, яка купується в забудовника з погашенням розстрочки коштами від реалізації старої квартири (будинку), можна придбати по договору з мінімальною процентною ставкою або взагалі без процентів.
При оформленні договору на розстрочку вказуються лояльні вимоги до покупця, а саме оформлення займає мало часу. Якщо в договорі вказується великий розмір застави, це повинно викликати підозру в покупця.
▼ Якщо покупець порушує умови договору, то забудовник має право розірвати з ним договір тільки через суд.

Однак, корисна інформація про те, як правильно продати будинок або квартиру в розстрочку, цікавить не лише покупців, але й самих забудовників. І це не повинно дивувати, адже під час продажу своєї нерухомості забудовники ризикують не менше, ніж їх клієнти.

Що потрібно врахувати забудовнику при розстрочці?

▼ Доходи покупця повинні бути підтверджені відповідними документами, адже від цього буде залежати його спроможність сплачувати щомісячні внески.
▼ Наявність у власності клієнта іншого цінного майна (в т.ч. комерційної нерухомості), автомобіля, цінних паперів, кошти від реалізації яких можна буде використати в якості оплати заборгованості за нову квартиру.
▼ Ціна аналогічного за класом житла в такому ж районі міста від інших забудовників, яку слід врахувати при визначенні вартості квадратного метра своєї новобудови.
▼ Максимально охайна та акуратна внутрішня обробка приміщень з усуненням дрібних недоліків.
▼ Красиві фото з привабливим оформленням оголошення про продаж квартир в новобудові.

Якщо ж забудовник не має часу для виконання всіх процедур, що пов’язані з продажем квартир в новобудові, це можна доручити іншим (в т.ч. рекламним) компаніям, які мають досвід з продажу квартир в розстрочку.