Роботи у Швейцарії збудували багатоповерховий будинок

Автор | 26.05.2019

роботи збудували у Швейцарії житловий будинок DFAB House – це надсучасний житловий будинок на території Швейцарії. Майже всі будівельні роботи по спорудженню цієї будівлі виконали роботи. Що стосується людей, то вони лише допомогли встановити окремі елементи і частини готових конструкцій та ще деякі інші незначні роботи на будівельному майданчику. Сьогодні цей інноваційний будинок вже випробують його перші мешканці.

Розробником проекту DFAB House є цюріхський університет ETH та ще декілька партнерів в особі промислових підприємств. Слід зазначити, що роботи повністю вклали арматуру першого поверху і залили попередньо заготовлену бетонну суміш. Конструкцію даху було роздруковано на 3D-принтері за межами будівельного майданчика. Таку ж технологію використали і для виготовлення каркасів кожного рівня. При цьому другий і третій поверхи будинку були виготовлені з дерев’яних рам і в готовому вигляді вони представляють собою досить складні геометричні фігури. Ці дані офіційно повідомив Designboom.

Всі основні роботи виконували роботи, а люди тільки з’єднували елементи дерев’яних каркасів, підвозили готові елементи на будівельний майданчик і встановлювали їх на свої місця. Споруда DFAB House обладнана відомою сьогодні системою “розумний будинок”, а також фотоелектричними сонячними панелями. Ці сонячні батареї розраховані на генерацію енергії, яка у півтора рази перевищує за потужністю потреби майбутніх мешканців. Для того, щоб контролювати витрату електроенергії та оптимізувати її в години пік, були вмонтовані спеціальні системи енергоефективності.

Зі слів професора архітектури та цифровізації ETH Матіаса Колера, проект DFAB House став хорошим способом перевірити, наскільки цифрові технології можуть бути корисними у промисловому виробництві, які роботи вони можуть виконувати і наскільки сприяють цифрові технології прискоренню та якісному виконанню будівельних робіт.

Як відомо, ще влітку 2018 року на 3D-принтері було роздруковано будинок, в якому вперше оселилися люди. Сьогодні такого типу проектів стало вже досить багато, їх застосовують в Дубай, Нідерландах і ще ряді розвинених країн Світу.