Прогноз цін на квартири в 2019 році

Автор | 28.09.2018

ціни на квартири 2019 Протягом останніх трьох років в Україні спостерігається високий попит на нерухомість. Одні люди купують квартири для того, щоб мати власне житло і покращити свої побутові умови, а інші – щоб вигідно вкласти вільні кошти і примножити свої заощадження. У будь-якому випадку питання про те, чи подешевшають квартири у 2019 році, є сьогодні дуже актуальним.

Варто відзначити, що пересічному громадянину спрогнозувати, як саме зміниться ситуація на ринку нерухомості, дуже важко. На вартість квартир і приватних будинків впливає багато вагомих факторів, починаючи від місця розташування самої будівлі, та закінчуючи економічною ситуацією в Україні загалом. І для того, щоб в деякій степені отримати прогноз цін на квартири в 2019 році, потрібно спиратися на оцінки експертів.

Що буде з ринком нерухомості в Україні?

Думки аналітиків щодо майбутнього ринку нерухомості значно відрізняються. Деякі фахівці вважають, що житло й справді подешевшає, особливо в новобудовах. Тому наступний рік більшість експертів вважають хорошим періодом для покупки нерухомості. Тим не менш, є частина експертів, які впевнені, що зниження цін на квартири чекати не варто. При цьому експерти вказують на складну ситуацію, в якій знаходиться вітчизняна економіка.

Так історично склалося, що нерухомість в Україні вважається найбільш надійним і вигідним об’єктом для інвестицій. Більшість жителів країни, які пережили ряд економічних криз, не мають бажання віддавати свої заощадження в банки, вважаючи за краще інвестувати ці кошти в нерухомість. Таким чином люди намагаються захистити гроші від знецінення та отримати ще одне джерело доходу від оренди після придбання нерухомості.

Але сьогодні ситуація поступово змінюється і придбання житла вже не вважається єдиним і найбільш вигідним способом інвестувати кошти. Потрібно нагадати, що економічні потрясіння останніх років не пройшли безслідно для ринку нерухомості, який вже декілька років перебуває в складному становищі.

Протягом останніх років ціни на нове житло хоч і незначно, але зменшились. Багато фахівці ринку нерухомості сходяться на думці, що у 2019 році така тенденція збережеться і квартири знову подешевшають. Така думка аналітиків обумовлена рядом факторів.

По-перше, майже у всіх великих містах сьогодні збільшилася кількість новобудов, що суттєво розширило на ринку пропозицію житла.

По-друге, матеріальний стан населення практично не збільшився, якщо не сказати що навіть зменшився, адже дохід людей справді суттєво зменшився.

Для того, щоб продати квартири в новобудовах, забудовникам доводиться поступово зменшувати ціни, пропонуючи клієнтам різні акції та розстрочки. Та й потрібно утримувати конкуренцію з ринком вторинної нерухомості, на якому ціни завжди нижчі.

Враховуючи всі ці фактори, експерти вважають, що наступного року житло може подешевшати приблизно на 10 %. Для тих людей, які вже вклав гроші в нерухомість, це не дуже хороша новина, адже їх інвестиції, відповідно, теж знеціняться на 10 %. Однак для тих, хто щойно планує купити житло, ситуація повинна бути приємною, оскільки купити квартиру в Україні можна буде дешевше.

Багато бізнесменів впевнені, що ціни на нерухомість будуть і надалі поступово зростати. Вони відзначають, що сьогодні забудовники опинилися в такій ситуації, коли просто змушені реалізовувати квартири за вищою вартістю. Наприклад, останнім часом дуже зросли в ціні будівельні матеріали, транспортні послуги, паливо, і все це на тлі значного збільшення тарифів на комунальні послуги.

До вказаних факторів додамо також, що процентні ставки по кредитах, які беруть забудовники для своєї діяльності, також не стають більш вигідними. Відповідно витрати будівельних компаній з кожним роком зростають, а разом з ними підвищуються й ціни на квартири.

Все це може послужити поштовхом до подорожчання готового до введення в експлуатацію об’єкта, адже щоб повернути свої гроші та отримати запланований прибуток, забудовникам доведеться дорожче продавати квадратні метри. Привертати увагу потенційних клієнтів забудовники будуть покращенням плануванням квартир, розвиненою інфраструктурою житлових комплексів, упорядкованими прибудинковими територіями та іншими бонусами, які підвищують якість життя.

Прогноз вартості житла на 2019 рік

Якщо проаналізувати всі думки і прогнози, то можна сказати, що ціни на квартири в Україні швидше за все трохи впадуть, не відхиляючись від тенденції останніх кількох років.

Коливання вартості житла залишиться в межах 10%. Що стосується можливості подорожчання нерухомості, то її варто очікувати жителям всього декількох регіонів, серед яких найчисленнішими є мешканці столиці та ще декількох обласних центрів.

На перший погляд, пересічні громадяни від цього тільки виграють, адже квартири подешевшають, а це означає, що купити їх буде простіше. Але це не зовсім так: якщо вартість нерухомості продовжить падати, забудовникам доведеться заморозити будівництво багатьох об’єктів і призупинити свою діяльність. Це може привести тільки до занепаду ринку та посилення проблем в економіці.

Ціни на житло можуть стабілізуватися і знову піти вгору, якщо влада приділить більше уваги підтримці іпотечного кредитування.

Незважаючи на стабільне падіння вартості квартир, нерухомість залишається недоступною для більшості українців, тому іпотека є напевно єдиною можливістю оселитися в новій квартирі.

З поширенням популярності іпотечних кредитів зросте попит на квартири, а це призведе до позитивної динаміки. Крім цього, багато що залежить і від макроекономічної ситуації. Якщо економіка країни буде надалі стабільно зростати, то й ринок нерухомості значно пожвавиться.