Перепродаж відремонтованих квартир як перспективний бізнес

Автор | 27.01.2019

перепродаж квартир як вид бізнесу Незважаючи на несприятливі умови на ринку купівлі та продажу квартир, приватних будинків, промислових і торгових приміщень, та економічний спад, що спостерігається в нашій країні на даний період, бізнес у сфері нерухомості був і залишається досить привабливим і перспективним напрямком для підприємців. Ідея придбання квартир або будинків з подальшим ремонтом і перепродажем вже не є нова, однак отримати відчутний дохід на такому бізнесі можна як і раніше. Але для того, щоб розпочати таку діяльність, потрібно мати достатній капітал. Більшість фахівців у даному секторі впевнені, що таке інвестування в нерухомість більш надійне, ніж інші ризиковані фінансові інструменти.

Суть такої ідеї для бізнесу зводиться до того, що підприємець купує не відремонтоване житло, а запущену квартиру або приватний будинок, а потім своїми руками або за допомогою найманих працівників виконує внутрішню (а при необхідності й зовнішню) обробку, надаючи споруді та приміщенням комфортний пристойний вигляд, привабливий для покупців. Тобто, потрібно відремонтувати житло “під ключ” щоб покупець міг одразу вселитись і почувати себе затишно і комфортно. Криві обшарпані стелі та стіни, старе розбите і знищене покриття підлоги – саме те, що необхідно для даного бізнесу. Вартість такого житла зазвичай буває на порядок нижче, ніж аналогічного в тому ж районі міста, але хоча б з мінімальним акуратним косметичним ремонтом.

Якщо ж підійти до цієї справи більш грамотно, можна відремонтувати квартиру не лише шляхом усунення різного роду недоліків обробки, але й перетворивши приміщення на сучасну привабливу житлову площу, яка може сподобатися навіть дуже вередливому і примхливому покупцеві.

Де знайти підходящу квартиру або будинок для покупки і подальшого ремонту? На спеціалізованих сайтах є величезні бази даних, що містять оголошення від самих власників житла і посередників (ріелторів). Тут можна підібрати для подальшої купівлі та ремонту комерційну або житлову нерухомість, що була виставлена для продажу, купівлі або обміну. При цьому необхідно звернути увагу на багато нюансів, все досконально вивчивши і проаналізувати ціни на різну нерухомість. Слід звернути увагу на те, в якому районі вона знаходиться, на якому поверсі квартира, включаючи поверховість самого будинку, а також бажано взнати деталі про сусідів, що живуть поруч. Звичайно ж, потрібно заздалегідь подбати про дизайн майбутнього ремонту, купити всі необхідні (недорогі але якісні) будівельні матеріали, враховуючи при цьому, що кінцева ціна при продажу квартири буде залежати в основному від вартості цих матеріалів та робіт.

Після того як квартира або будинок вже набули оновленого вигляду, можна приступати до пошуку покупця. В таких випадках дуже добре налагодити співпрацю з хорошим ріелтором, який за відповідну винагороду буде не тільки підшукувати клієнтів для покупки відремонтованого житла, але й зможе в майбутньому забезпечувати бізнес підходящою нерухомістю, яка вимагає капітального або косметичного ремонту.

На завершення нашої ідеї з перепродажу відремонтованого житла слід зазначити, що такий бізнес є одним з найбільш поширених і прибуткових в цілому ряді європейських країн. У Великобританії, Німеччині та інших розвинених країнах навіть не доводиться працювати з ріелторами, оскільки там є величезна кількість спеціальних агенцій, які виконують функції посередників між власниками житла і приватними підприємцями, що виконують будівельні та ремонтні роботи і мають свої бригади найнятих фахівців. В Україні такої ланки посередників поки що немає, тому всі ці функції потрібно виконувати самостійно, починаючи від купівлі нерухомості, до її ремонту і продажу.