Опис класів А В С D Е офісних приміщень

Автор | 27.02.2019

Офіси класу А

офіси класу а в с д е відмінності та специфіка Офісні будівлі, які претендують на клас А відносять до категорії елітної нерухомості, використовуваної в комерційних цілях. Це найпрестижніші приміщення представницького рівня, розташовані в найкращих місцях центральної частини міста.

Бізнес-центри класу А відповідають найвищим вимогам міжнародних стандартів якості. Нові, спеціально побудовані або повністю реконструйовані високоякісні будівлі з грамотним вільним плануванням простору, сучасними інженерними системами і найвищим рівнем сервісу є найкращим варіантом для розміщення офісів солідних відомих компаній.

Архітектурне рішення і внутрішнє оздоблення таких офісних комплексів, як правило, виконане за авторським дизайном з використанням якісних дорогих матеріалів відомих світових брендів. Зовнішній та внутрішній вигляд, просторова, планувальна і функціональна організація бізнес-центрів підкреслює високий стиль і статус своїх клієнтів. Зручні під’їзні шляхи, наявність достатньої кількості надземних і підземних паркувальних місць, власна служба безпеки та управління, повна автоматизація всіх систем життєзабезпечення та розвинена інфраструктура самого комплексу (ресепшн, зал для спілкування з VIP-клієнтами, конференц-зали, фітнес-центр, салони краси, кафетерії, ресторани та ін.) роблять ведення комерційної діяльності в офісах даного рівня більш ніж комфортним.

Орендувати офіс в бізнес центрі класу А – це ознака успішності, стабільності і процвітання компанії. Клієнтами таких офісних центрів є переважно іноземні організації, а також найбільші представники вітчизняного бізнесу.

Офіси класу А +. Додаток до класності у вигляді знаку “+” в першу чергу супроводжує будівлі, вік яких не більше 3 років. Офіси в бізнес центрах класу А + характеризуються так званими розумними технологіями (централізованим управлінням системами життєзабезпечення, налаштованим мікрокліматом, температурою, вологістю і т.д).

Обов’язковою є наявність місць для відпочинку і прийняття їжі (ресторани, кафетерії), ефективне планування і багато світлих приміщень з великими вікнами і високими стелями, наявність достатньої кількості місць на стоянці, що охороняється, місткий підземний паркінг, і що не менш важливо систем високого ступеня безпеки, професійного управління і високого сервісного обслуговування об’єкта нерухомості.

Офіси класу А дуже близькі за своїми характеристиками до категорії офісів А + а дещо поступаються їм за своїми другорядним характеристикам. Так, це можуть бути не заново відбудовані, а якісно відреставровані будівлі порівняно недавно побудовані. Допускається менш ефективне планування простору, менша кількість вікон і трохи більше занижені вимоги до безпеки об’єкту в порівнянні з А +.

Офіси класу А – в основному теж вторинна реконструйована нерухомість, в якій організація планування не настільки ефективна, ніж в попередніх класах, можливо трохи нижча якість систем підтримки мікроклімату, і не підземні, а наземні місця для паркування.

Офіси класу В

Ці будівлі в класифікації офісів займають другу сходинку. Офіси класу В мають практично ті ж характеристики, що й офіси А класу, але дещо не дотягують до їх рівня. На відміну від категорії А сюди відносять бізнес-центри Києва, оренда приміщень в яких не призначена для представницьких цілей. Хоч різниця між ними не принципова, така бізнес-нерухомість менш престижна, і попит на цю категорію офісів виявляють здебільшого українські компанії, вибираючи недороге, але якісне обслуговування приміщень, або ж великі організації для розміщення основної маси своїх співробітників.

Такі офісні центри Києва на відміну від будівель більш високого класу, можуть бути розташовані в деякому віддаленні від центру міста, але обов’язково в престижному діловому районі. Як правило, це не новозбудовані будівлі, а капітально відремонтовані, з презентабельним оновленим фасадом і якісної внутрішньою обробкою, але без ексклюзивності. Найчастіше в цю категорію входять повністю відреставровані і переобладнані особняки, раніше представляли культурну цінність, або офісна нерухомість класу А після п’яти-восьми років експлуатації.

Офіси класу В часто називають бюджетними. Орендні ставки тут нижчі, правда і спектр пропонованих послуг теж дещо поступається престижній категорії А. Так, наприклад, найчастіше відсутня автоматизована система управління будівлею, а замість підземного паркінгу – парковка на відкритому повітрі. Трохи поступається інфраструктура і сервіс офісного центру, і менш жорсткі вимоги пред’являються до рівня інженерних і вентиляційних систем.

Але в той же час сучасні офіси класу В – це високоякісні приміщення з новітніми інженерними системами та ліфтами провідних європейських марок, з цілодобовою охороною, зручним наземним паркінгом і налагодженим професійним управлінням будівлею.

Як і бізнес-центри класу А, офісні центри класу В можуть розділятися на В +, В і В – в зв’язку з неоднорідністю самого сегмента.

Офіси класу С

Найменш презентабельний вигляд як з зовнішньої, так і внутрішньої сторони має комерційна нерухомість класу С. Офіси цієї категорії розташовуються в старих адміністративних будівлях радянської епохи (колишніх інститутів, НДІ та заводоуправлінь), перепрофільованих під офісне використання.

Це мінімально реконструйовані будівлі, з ремонтом середнього і нижче середнього рівня, виконаним часто найдешевшими матеріалами. Як правило, в них відсутня система центрального кондиціонування. Несучасна планування приміщень з довгими коридорами і маленькими за площею кабінетами. Ні зручного під’їзду до будівлі, проблемна (занадто маленька) стоянка автомобілів, а сама будівля розташовується на значній відстані від центру.

Оренда офісних приміщень в Києві в будівлях категорії С цікавить в основному невеликі компанії і організації, які змушені економити на орендних платежах. Набір послуг, що надаються орендарям в офісах класу С, досить скромний: центральне опалення, звичайна система вентиляції, телефонний зв’язок, інтернет, туалет на поверсі, цілодобова охорона і невелика їдальня (в окремих випадках – кафе).

Офіси класу D і E

У висновку варто відзначити ще дві категорії офісних приміщень, яким класифікація бізнес-центрів привласнила букви D і E.

До категорії D відноситься комерційний фонд, який потребує ремонту, часто навіть капітального. Це будівлі з застарілими інженерними комунікаціями, старими дерев’яними перекриттями та відсутністю спеціалізованих служб життєзабезпечення. Не дивлячись на базовий сервіс у вигляді найпростіших комунікацій, невеликої автостоянки і простенької їдальні, такого роду офіси мало придатні для ведення бізнес-діяльності.

Офіси класу Е – це нежитлові приміщення, пристосовані під офісну діяльність. У цю групу входять переобладнані під офісне використання цоколі, підвали і напівпідвали, а також колишні дитячі садки і так звані квартирні офіси (житлові та нежитлові приміщення, що знаходяться на нижніх поверхах багатоквартирних будинків). Клас Е – ідеальний варіант для тих, кому зняти офіс в бізнес-центрі Києва буде не по кишені. Орендуються такі площі часто представниками малого і середнього бізнесу, що працюють в сфері послуг або за видом своєї діяльності не часто приймають клієнтів безпосередньо в своєму офісі (так звані офіси закритого типу).

Цінність цього класу представляють ті приміщення, які обладнані окремим входом, мають вдале фасадне розташування на вулиці з високою прохідністю і зручний під’їзд декількох одиниць транспорту. При цьому якісний ремонт, оснащення хорошими меблями та оргтехнікою дає можливість таким офісам конкурувати з офісами більш високого класу.