Німеччина планує обмежити ціни на оренду нерухомості

Автор | 25.10.2019

уряд Німеччини заморозить вартість оренди на 5 років Влада Німеччини ще ввесною цього року вирішила заморозити орендну плату на наступні 5 років у столиці та інших великих містах країни. Слід зазначити, що впродовж останніх десяти років вартість житла в Берліні подвоїлася. Це пов’язано з розширенням ринку праці у містах цієї країни, куди все частіше переїжджають жителі дрібних населених пунктів.

Через негативну реакцію жителів на актуальну ситуацію і побоювання, що мешканців ключових міст виганяють, влада Німеччини планує на майбутнє ввести аналогічний контроль на території всієї країни. Однак Ангела Меркель висловила побоювання, що втілення подібних заходів може зіграти негативну роль та відлякати інвесторів. У відповідь асоціація власників Haus und Grund заявила, що її не залякати, і закликала своїх членів збільшити орендну плату напередодні затвердження такого законопроекту.

Голова Haus und Grund Карстен Брюкнер був зазначив, що планована політика не робить різниці між дуже великими та дрібними приватними землевласниками, які не ведуть себе безвідповідально з орендою і модернізацією.

Дебати про можливе обмеження зростання орендної плати на сьогоднішній день все ще тривають, оскільки власники нерухомості столиці намагаються перехопити ініціативу, наполягаючи на референдумі по вилученню до державного фонд власності у орендодавців з більш ніж трьома тисячами квартир. Активісти заявили, що ними була зруйнована перша перешкода, коли було отримано 77 000 підписів, що більш ніж у три рази перевищує кількість, що необхідна для проведення референдуму.

Різке підвищення орендної плати на квартири в Берліні змусило деяких жителів задуматися про радикальні рішення, в тому числі про необхідність конфіскації житлового фонду у впливових орендодавців. Стурбована такою тенденцією міська влада столиці Німеччини готова погодити основи законопроекту, який буде включати тимчасове замороження орендної плати на майбутні 5 років, починаючи з 2020 року. Таку інформацію було отримано від The Local.

Відповідно до плану, який може торкнутися 1,4 мільйона об’єктів нерухомості, орендодавці, які планують підвищити ставки через ремонтні роботи, також повинні будуть отримати офіційне схвалення на будь-яке збільшення, що перевищує € 0,5 за квадратний метр. Однак це не буде стосуватися приватної власності та соціальних квартир.