Можливі способи здавати квартиру в оренду

Автор | 18.04.2018

як здати квартиру в оренду у Львові, Тернополі, Києві, Дніпрі, Вінниці, Житомирі, Одесі Багато людей мають у власності житло, яким вони не користуються. Якщо воно розташоване у великому місті, то від здачі в оренду можна отримувати не поганий прибуток. Звичайно, на пошуки добросовісного орендаря потрібно буде потратити значний час і зусилля, але потім житло буде джерелом додаткового доходу, який ніколи не буває зайвим. Як правило, на пошук орендаря піде декілька тижнів або й місяців, залежно від місця, де знаходиться будинок або квартира. В обласних центрах здати квартиру в оренду значно простіше і швидше, адже попит на тимчасове житло у великих містах завжди високий. При цьому потрібно знати можливі способи здавати квартиру або приватний будинок в оренду, щоб отримувати прибуток без ризику і не порушуючи законодавство.

Поспішати підписувати договір оренди не варто, навіть якщо орендар обмежений у часі і на цьому настоює. Слід пам’ятати, що існують загальноприйняті правила, яких потрібно дотримуватись при оформленні оренди квартири або будинку. Все має бути взаємовигідно і законно. Спочатку необхідно скласти текст договору оренди житла, який має відповідати всім юридичним вимогам. В цьому договорі потрібно чітко описати всі нюанс, що стосуються орендаря квартири. Орендар разом з власником житла повинен разом проаналізувати всі пункти договору та нести свої доповнення. Після цього потрібно видрукувати два примірники договору (для кожної із сторін). В умовах договору оренди квартири слід передбачити точний розмір орендної плати та умови її зміни.

Якщо в приміщення є меблі та інші елементи інтер’єру, їх потрібно описати і зобов’язати орендаря зберігати ці елементи неушкодженими. Крім цього слід передбачити в договорі компенсацію при ушкодженні майна. Тут можливі два варіанти – орендар купує нові меблі та предмети інтер’єру або платить за знищення старих. Можливий варіант, коли орендар квартири хоче зробити ремонт із заміною вікон та інших конструкційних елементів, або лише здійснити обробку стін та стелі з їх фарбуванням. Всі ці деталі повинні обговорюватися з власником житла. При цьому витрати на ремонт приміщень в основному лягають на орендаря, але під час його виселення з квартири власник повинен компенсувати йому частину витрачених на ремонт коштів. Ці питання теж бажано передбачити в договорі оренди.

Як самостійно здавати житло в оренду?

Більшість орендодавців під час пошуку клієнтів не хочуть витрачати гроші на посередників. Тому і укладати договір оренди їм теж доводиться самостійно. Однак при пошуку орендарів та оформленні договору необхідно врахувати ряд важливих моментів. В першу чергу квартиру потрібно підготувати належним чином до поселення орендатора.

Термін оренди квартири або власного будинку може бути будь-який. Його тривалість теж може обумовлюватися в договорі. Тому бажано знайти надійного орендатора, який погодиться на тривалу оренду житла. Як варіант, здавати квартиру в оренду можна і з подобовою оплатою, але тоді доведеться постійно шукати нових клієнтів, що потребує додаткових затрат часу.

Вартість оренди буде залежати не лише від зручного розташування будинку, але й від стану самих приміщень. Тому перед пошуком орендаторів потрібно зробити якісний ремонт приміщень з заміною сантехніки та інших елементів. Значні кошти в такий ремонт, звісно, вкладати не варто, але оновити інтер’єр просто необхідно, адже це приверне увагу клієнтів.

Ось тепер можна розмістити оголошення про оренду житла в доступних засобах інформації та мережі Інтернет. Крім цього інформацію можна поширювати серед знайомих, родичів та співробітників.

В орендаря, який погодився на умови, необхідно перевірити паспорт і виписати його основні дані. Відповідно орендодавець повинен показати клієнту свій паспорт та інші документи на квартиру або будинок, які підтверджують право власності на це житло. Це необхідно для підвищення довіри сторін, щоб орендатор був спокійний і не сумнівався, що дане житло дійсно належить цьому власнику.

Дуже важливо пам’ятати, що для заробітку на оренді житла потрібно сплачувати податок з оренди. Для цього потрібно відвідати місцеву фіскальну інспекцію і все належним чином оформити для внесення платежів.

Поради для безпеки при оренді житла

Більшість людей протягом свого життя хоча б на нетривалий час орендували житло. Навіть при поїздках на відпочинок часто доводиться орендувати будиночок або кімнату на декілька днів або тижнів. Студенти, що живуть у віддалених населених пунктах, орендують житло в період навчального року. При цьому в секторі оренди нерухомості процвітає шахрайство, тому варто знати декілька основних принципів. Що дозволять уникнути або зменшити ймовірність натрапити на недобросовісних власників житла або орендарів.

В першу чергу аналізується частина оголошень щодо оренди у відповідному населеному пункті або його районі. Це дозволить визначити середню ціну оренди квартир у регіоні. Потім бажано звернутися в місцеве агентство нерухомості, фахівці якого підберуть безпечне житло. Справа в тому, що працівники ріелторських компаній попередньо перевіряють всю документацію власника квартири або будинку, а потім вже шукають для нього клієнтів. Крім цього, ріелтор допоможе швидко і правильно укласти договір оренди, що додатково захистить від непорозумінь в майбутньому.

Найкращий варіант – пошук клієнтів серед знайомих і родичів, через яких потрібно поширити інформацію про оренду житла. Якщо квартирантами будуть люди з оточення знайомих, співробітників або родичів, вирішити питання вчасної оплати буде значно простіше. Однак у випадку затримок орендної плати відносини з родичами або знайомими можуть зіпсуватись.

На завершення слід нагадати, що в договорі оренди квартири обов’язково має бути вказано, хто буде оплачувати комунальні послуги. Найчастіше ці витрати покладаються на орендарів, хоча в деяких випадках власники бажають залишити оплату частини послуг за собою, що пояснюється спільним користуванням послугами та іншими обставинами.