Корисні поради при продажу комерційної нерухомості

Автор | 03.12.2017

успішний продаж комерційної нерухомості в Україні Для того, щоб вигідно і швидко продати комерційну нерухомість, потрібно знати ряд правил і прийомів, що допоможуть у цій, на перший погляд, легкій та звичній справі. І не суттєво, яку саме потрібно продати комерційну нерухомість – офісне приміщення, виробничий цех, склад, гараж – загальні правила завжди залишаються в силі. З часом вартість комерційної нерухомості змінюється, як і змінюється попит покупців на той чи інший вид майна. Тому слід максимально точно передбачити зміну ціни комерційної нерухомості в перспективі, адже покупець, що планує отримувати дохід від придбаного майна, намагається зробити це на крок вперед, щоб інвестиції були для нього максимально вигідними і забезпечили в майбутньому неабиякий прибуток від експлуатації або оренди нерухомості. Тож розглянемо основні нюанси, на які бажано звернути увагу під час продажу комерційної нерухомості.

Розумна оцінка вартості нерухомості

Для того, щоб здійснити незалежну оцінку вартості нерухомого майна, потрібно врахувати найважливіші характеристики комерційної нерухомості, а саме:

► технічні характеристики;
► місце розташування;
► тип і конструкцію будівлі;
► функціональне призначення;
► кон’юнктуру ринку.

В першу чергу потрібно пам’ятати, що ціна будівлі (ділянки) не повинна бути значно завищена, бо практично всі інвестори, які хочуть купити комерційну нерухомість, постійно цікавляться ринковими цінами і можуть досить точно визначити середньоринкову ціну будь-якого об’єкта. Занадто висока стартова ціна призведе до тривалого очікування, яке може продовжуватися декілька місяців або навіть років.

Подача нерухомості інвестору

Яким буде перше враження інвестора від комерційної нерухомості в більшості випадків буде залежати від того, як продавець зуміє представити майно під час огляду. Якщо приміщення будуть захаращені сміттям і старими меблями, покриті пилом і брудом, вони навіть в недосвідченої людини викличуть відразу. Іншими словами, в приміщеннях людині має бути комфортно і приємно перебувати. Тому чистота і порядок повинні бути на першому місці, щоб можна було здійснити правильну подачу майна покупцеві.

Потрібно зацікавити інвестора

Тут мова буде йти про маркетинг, адже він є невід’ємною частиною всіх операцій з продажу і купівлі всіх товарів. Зазначимо, що в серйозних компаніях маркетингу приділяється максимальна увага, а його прийоми і методи освоюють цілі відділи. Однак, коли потрібно знайти інвестора самостійно, в першу чергу слід надрукувати оголошення, яке зможе максимально заінтригувати покупця. В оголошенні має бути детальний опис майна з необхідною кількістю зображень самих приміщень і території навколо будівлі. Крім цього, потрібно вказати всі можливі переваги після можливої модернізації та покращення даного об’єкта нерухомості.

Документація на нерухомість

Вся документація повинна бути в ідеальному порядку. І якщо в документах є певні проблемні моменти, їх краще буде вияснити та усунути ще до подачі оголошення в засоби масової інформації. Справа в тому, що більшість інвесторів дуже обережно ставляться до невизначених моментів під час операцій з нерухомим майном, і найменша неточність в документації може звести нанівець всі спроби продажу комерційної нерухомості. Навряд чи знайдеться бізнесмен-покупець, який повірить у чесне слово продавця нерухомості і це правильно. Тут має бути повна прозорість та визначеність. Навіть самостійне перепланування приміщень без отримання відповідного дозволу в минулому може викликати недовіру інвестора.

Правильне оформлення операції продажу нерухомості

Договір купівлі-продажу повинен містити детальний опис всіх важливих моментів, включаючи також спосіб та термін оплати. Додатково у договорі повинно бути вказано. яка сторона має взяти на себе всі інші майбутні витрати, що пов’язані з операцією купівлі-продажу майна.

Найкращим варіантом буде допомога фахівця, який професійно займається операціями з нерухомістю. Це позбавить продавця всіх проблем, що пов’язані з оцінкою вартості комерційного майна, проведенням різного роду процедур, включаючи огляд та оформлення супровідних документів. Іншими словами, такі фахівці беруть на себе всі юридичні та рекламні операції з продажу нерухомості, забезпечуючи максимально швидку реалізацію при оптимальній ціні майна.