Іспанія намагається зберегти доступну вартість житла

Автор | 25.10.2019

доступні ціни на житло в Іспанії Іспанський уряд не здається і продовжує докладати зусиль, щоб уповільнити зростання орендної плати. Але на разі орендні ставки на нерухомість збільшуються.

На початку літа цього 2019 року, через два місяці після, як було застосовано низку заходів для зниження орендної плати за новими угодами оренди, ставки зросли одразу на 7,5 % за рік. Про це повідомили іспанські сайти. Це більш швидке підняття цін, ніж у березні цього року, коли вартість оренди в Іспанії зросла на 6,6 %. Саме тоді, як повідомило Bloomberg, було вжито відповідні заходи, про які йшла мова вище.

Нові правила, що стосуються приватних квартир, повинні були частково протидіяти спекуляціям та переходу з довгострокової оренди нерухомості на подобову. За даними Fotocasa туристичні квартири в кінці цього року перевищують чверть ринку Андалусії та 18 % в Каталонії.

Нові правила в Іспанії обмежують щорічне підвищення орендної плати на майбутні 5 років до рівня інфляції, який на початку осені склав 0,8 %. Це не дуже приємна новина для власників житла, хоча після закінчення вказаного терміну можна буде збільшити або зменшити орендні ставки за своїм бажанням, уклавши з винаймачами нові угоди на оренду.

Міністр житлового будівництва Іспанії Хелена Беунса тоді сказала, що орендні ставки будуть поступово зменшуватися, бо держава має на меті зробити нерухомість більш доступною для оренди. Уряд країни також розробив нові державно-приватні партнерства і встановлює так звані “довідкові ціни” для податкових відрахувань. Такий крок було зроблено назустріч власникам, які не стягують з орендаторів завищену плату.

Влада Мадриду планує створити ще більшу кількість правил. Однак економісти Іспанії розділилися в думці з приводу того, чи викличуть такі обмеження зворотного ефекту. Багато хто вважає, що орендодавці будуть укладати нові контракти з більш високою початковою ставкою або здавати свою нерухомість в короткострокову оренду через Airbnb та низку аналогічних сервісів, зменшуючи таким чином пропозицію для постійних жителів країни.