Інвестиції в нову нерухомість – надійний спосіб зберегти гроші

Автор | 14.04.2018

чи варто вкладати гроші в нерухомість Якщо людина вкладає інвестиції в придбання нерухомості, це гарантує збереження грошей від різного роду ризиків, адже готівка під матрацом знецінюється при інфляції, а депозити в банках щезають після банкрутства кредитних установ. Інвестиції в нову нерухомість сьогодні зацікавили не лише бізнесменів та заможних людей. Нові квартири все частіше купують і прості люди, які намагаються таким чином захистити свої заощадження від більшості негараздів. При цьому перевага надається спорудам, що збудовані з якісних сучасних будматеріалів, які гарантують високу міцність і надійність.

Після купівлі нерухомості людина може одразу розраховувати на певний дохід від оренди нової квартири. Якщо порівняти розмір доходу від оренди і проценти з депозитного вкладу, вигода буде очевидною. Слід зазначити, що ціни квартир в Україні в цілому, та у Львові зокрема, з кожним роком збільшуються. Навіть в періоди кризи житлова нерухомість майже не падає в ціні. Якщо згодом покращити стан нерухомості, зробивши ремонт, ліквідність її збільшиться. Крім цього, квартира або власний будинок дає можливість оформити в банку великий кредит під заставу, який можна використати на розвиток бізнесу, покупку авто або нової нерухомості.

Переваги інвестицій в новобудови

Якщо нерухомість купується з метою отримання доходу, дуже важливо вміти правильно її вибрати, орієнтуючись на якість та місце розташування. Звичайно, яку б квартиру ви не придбали, її завжди можна здавати в оренду, але розмір орендної плати буде залежати від престижності району, в якому знаходиться будинок. Отже, чим більшим буде дохід від оренди нерухомості, тим швидше вона окупиться. В подальшому вже буде чистий прибуток від оренди.

Коли йде мова про інвестиції в нерухомість, найчастіше це означає придбання квартири на первинному ринку. Особливо високим попитом користуються одно- та двохкімнатні квартири, що знаходяться недалеко від зупинок міського транспорту в людних районах, де добре розвинена інфраструктура. Крім цього, якщо вкладати гроші в нерухомість на стадії будівництва, це дозволяє зекономити до 30 – 40 % вартості житла.

Придбана нерухомість, крім збереження грошей, забезпечить також постійний дохід, якщо здавати її в оренду. Можна також купити невеликий об’єкт комерційного призначення і здавати його під магазин, офіс або складське приміщення. Прибуток від комерційної нерухомості буде значно вищий, ніж від оренди квартири.

При бажанні купити нерухомість за кордоном виникне ряд додаткових складнощів. В першу чергу потрібно буде знайти фахівця, який добре знайомий з закордонним ринком нерухомості. Слід зазначити, що в кожній країні є свої специфічні особливості та вимоги до купівлі будівель та споруд житлового і комерційного призначення. Щоб не виникло проблем, потрібно спочатку добре ознайомитись з ринком відповідної країни та її законодавством в сфері прав власності на нерухомість та її придбання.

Як інвестувати в нерухомість?

При купівлі обраного об’єкту з метою його здачі в оренду або подальшого продажу слід звернути увагу на те, що житлова нерухомість в багатьох випадках не найкращий варіант для покупки. Варто завжди звертати увагу на торгові, складські, офісні будівлі та приміщення. Якщо регулярно аналізувати ринок і зміну цін на нерухомість, ймовірність правильно вибрати об’єкт для покупки значно збільшиться. Тому потрібно ознайомитись з поширеними факторами і методами оцінки нерухомості, що в майбутньому дозволить отримати значний дохід від вигідної операції з нерухомістю.

Навіть вдало вибраний та придбаний об’єкт потрібно вміти вигідно здати в оренду, склавши простий бізнес-план і розрахувавши ймовірні ризики. Але спочатку потрібно ознайомитись з ситуацією на місцевому ринку нерухомості, адже від такої інформації буде залежати успішність вибору об’єкта для покупки і заробіток на його перепродажу або від здачі в оренду. Тобто, вигідним має бути абсолютно все – від планування приміщень до району, в якому знаходиться будівля.

Найбільш небезпечний фактор при інвестуванні в нерухомість – політична ситуація в країні. Саме він впливає на різке падіння цін на квартири і комерційну нерухомість при політичній нестабільності. Всі інші фактори мають незначний вплив на вартість нерухомості в цілому. Тому варто вкладати гроші в нерухомість на довгострокову перспективу, адже навіть при політичній нестабільності в країні з часом криза минає і ціна на квартири знову збільшується. Відповідно зростає і вартість оренди житла та комерційних об’єктів. Потрібно теж звернути увагу, що при виборі нерухомості фахівці рекомендують враховувати її цільове призначення.

Якщо купується квартира, її найкраще буде використовувати у якості житла, а не переробляти під комерційний об’єкт. Такі випадки в нашій країні є дуже поширеними. З квартир досить часто роблять офіси, перукарні, салони краси і магазини. Для того, щоб використовувати житлову нерухомість в комерційних цілях, потрібно пройти цілу низку процедур, які вимагають виготовлення спеціальної документації та переведення приміщень з житлового фонду в нежитловий. Якщо потрібно взяти позику в банку на купівлю нерухомості, бажано все ретельно розрахувати, адже відсотки з часом можуть збільшуватись а це потягне додаткові витрати на погашення кредиту. Найкраще вносити інвестиції на початку будівництва об’єкту, адже ніяких переплат і відсотків будівельна компанія нараховувати не буде. При цьому гроші будуть вноситись безпосередньо на рахунок забудовника, що взаємовигідно я для нього і для покупців нерухомості.