Ціни на трикімнатні квартири у різних містах України станом на жовтень 2017 року

Автор | 28.10.2017

Ціна квартир у різних містах України за 2017 рік Інформація щодо вартості житла у різних містах України цікавить сьогодні значну кількість населення. Давайте розглянемо дані, що були отримані з усіх обласних центрів нашої країни. Таким чином можна приблизно порівняти середні ціни трикімнатних квартир у багатоквартирних будинках, що були зведені до 2000 року в Україні. Незважаючи на вказані цифри, реальна ціна квартир може все-таки дещо відрізнятися, так як вартість квартири в багатоповерхівці буде залежати не лише від населеного пункту, але й від загальної площі житлових приміщень, зручності планування і конкретного району, де знаходиться той чи інший будинок.

Найдорожчі трикімнатні квартири сьогодні продаються у старих багатоквартирних будинках столиці. Ціна такої квартири в Києві складає приблизно 45 – 60 тисяч доларів. В цей же час вартість такої ж квартири у Дніпрі майже вдвічі менша (від 25 до 35 тисяч доларів), а в Полтаві купити трикімнатну квартиру в аналогічному будинку можна всього за 15 – 20 тисяч доларів.

ціни на квартири в Україні в доларах за 2017 рік
На Заході нашої країни максимальні ціни на квартири відмічаються у Львові. Тут для придбання трикімнатної квартири у старій багатоповерхівці знадобиться приблизно 25 – 30 тисяч доларів, а найдешевше житло аналогічного типу в західному регіоні виявлене у Хмельницьку. де купити трикімнатну квартиру у старому будинку можна навіть за 18 – 20 тисяч доларів.

Щодо Східної України, вартість трикімнатного житла тут змінюється у межах від 16 до 25 тисяч доларів, залежно від міста і району. При цьому рекордні ціни відмічаються у Харкові, де купити стару трикімнатну квартиру можна приблизно за 25 – 28 тисяч доларів. Найдешевші квартири на Сході країни в даний момент виставлені у Запоріжжі, де трикімнатне старе житло оцінюється лише в 16 – 18 тисяч доларів.

Широкий діапазон цін на квартири відмічається і в південних регіонах України. В старих будинках Одеси за трикімнатну квартиру продавцеві доведеться заплатити близько 40 тисяч доларів, а вже в Херсоні вартість такого ж за якістю трикімнатного житла майже удвічі менша – від 18 до 22 тисяч доларів.

Рекордно низькі ціни на трикімнатні квартири у старих спорудах спостерігаються також на Півночі України. Під кінець цього року вартість трикімнатних квартир вторинного ринку нерухомості Чернігова буде у межах 16 – 18 тисяч доларів, а в Житомирі та Сумах таке ж за характеристиками житло коштуватиме всього на 1 – 2 тисячі доларів більше.

Незважаючи на те, що ціни на трикімнатні квартири у різних містах України суттєво відрізняються, зберігається загальна тенденція до здешевлення нерухомості. Тимчасовий дрейф цін періодично спостерігається тільки у Києві та Львові, хоча загалом і в цих містах вартість житла на вторинному ринку поступово зменшується.